Ogłoszenia duszpasterskie 8.12.2019

2 NIEDZIELA ADWENTU

8 grudnia 2019 roku

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

2. Dzisiaj też, tradycyjnie w 2. Niedzielę Adwentu, obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek, które są przeznaczone na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3. W dniu dzisiejszym  rozpoczynamy także adwentową akcję zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Przez tydzień do przyszłej niedzieli będziemy zbierać trwałe produkty żywnościowe do wystawionych pod chórem koszów.

4. Kancelaria parafialna w najbliższy wtorek 10 grudnia będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Rano będzie nieczynna.

5. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w sobotę 21 grudnia i w poniedziałek 23 grudnia w godzinach porannych. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

7. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

8. Najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będą rekolekcje adwentowe. Przeżyjemy je w piątek, sobotę i niedzielę: 13, 14 i 15 grudnia. Plan Rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i podany na stronie internetowej Parafii. Do spowiedzi świętej będzie można przystąpić w piątek i sobotę 13 i 14 grudnia na pół godziny przed Mszami świętymi. Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 będą spowiadać tylko księża z naszej Parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Radosław Cyrułowski, proboszcz Parafii Grochowy.

9. Plan Rekolekcji adwentowych w naszej Parafii przedstawia się następująco:

Piątek – 13 grudnia 2019 roku

  9:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

Sobota – 14 grudnia 2019 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

  9:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

Niedziela – 15 grudnia 2019 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

  9:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:30  – Msza święta z udziałem młodzieży

12:00  – Msza święta z udziałem dzieci

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych