Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

3 NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020 roku

1. Wczoraj i przedwczoraj, czyli w piątek i sobotę przeżywaliśmy dni spowiedzi w ramach rekolekcji adwentowych. Kończące się dzisiaj rekolekcje przeżywamy pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.

2. Instytut Pamięci Narodowej prosi o włączenie się inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce obchodzoną pod hasłem: „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja polega na postawieniu w oknie swoich domów i mieszkań zapalonych świec w dniu dzisiejszym 13 grudnia b.r. o godzinie 19:30. Biskupi zachęcają do włączenia się w tę inicjatywę.  

3. Na Roraty zapraszamy w środę o godzinie 18:00 oraz w sobotę o godzinie 7:00. Zwłaszcza w środę zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.

4. W czwartek 17 grudnia o godzinie 15:00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.

5. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach po indywidualnym zgłoszeniu w umówionych terminach. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

7. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.