Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

12 czerwca 2022 roku

1. W najbliższy czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze święte z kazaniami będą celebrowane o godzinie 7:00; 8:30; 10:00 oraz 16:00. Wszystkich zapraszamy szczególnie na Eucharystię o godzinie 16:00 bez kazania, po której po dwóch latach przerwy z powodu pandemii koronawirusa oraz panujących w związku z tym przepisów, wyruszy procesja ulicami Miasta tradycyjną już drogą, tj. ulicą Fredry, Kaliską i Broniewskiego. Ołtarze będą usytuowane w tych samych miejscach, co ubiegłymi laty z jednym wyjątkiem: drugi ołtarz będzie umieszczony przy krzyżu znajdującym się przy ulicy Kaliskiej. Kazanie będzie wygłoszone tak jak co roku podczas procesji przy trzecim ołtarzu. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i ich ozdobienie zwłaszcza tych, którzy od lat szczególnie są w to zaangażowani i z góry dziękujemy im za trud. Ozdóbmy również nasze domy, okna i balkony w emblematy religijne. Niech procesja eucharystyczna w Boże Ciało będzie wyrazem naszej wiary i czci dla Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o udział ministrantów, asysty i dzieci do sypania kwiatów. Do zaangażowania przy sypaniu kwiatków szczególnie prosimy dziewczynki klas młodszych. Podczas Mszy świętej o godzinie 16:00 oraz procesji eucharystycznej zagra orkiestra z Tłuchowa, która uświetni tegoroczne obchody Bożego Ciała w naszej Parafii.

2. W związku z dwuletnią przerwą w organizowaniu procesji Bożego Ciała ulicami Miasta prosimy osoby, które chcą się czynnie zaangażować w przebieg procesji, zwłaszcza poprzez udział w asyście, o zgłoszenie w zakrystii gotowości podjęcia konkretnych funkcji. Gorąco o to prosimy i zachęcamy. To dobra okazja, aby dać świadectwo swojej wiary wobec współczesnego świata. Zachęcamy zwłaszcza osoby do tej pory nie angażujące się czynnie, zwłaszcza młodego pokolenia, aby w ten sposób posłużyły wspólnocie Kościoła.

3. Od poniedziałku 6 czerwca trwają w naszym kościele prace przy montażu nowej instalacji grzewczej oraz pompy ciepła, która będzie ogrzewała świątynię.

4. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy dwom rodzinom za złożone w minionym tygodniu ofiary na zmianę systemu ogrzewania kościoła.

5. W tym miesiącu codziennie o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i słuchamy rozważań. W Boże Ciało Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione wyjątkowo o godzinie 9:30.