Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022

12 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”

19 czerwca 2022 roku

1. W oktawie Bożego Ciała, czyli do czwartku włącznie, zapraszamy na procesję eucharystyczną, która odbywa się w ramach Nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17:30. O udział prosimy asystę, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki. W czwartek po nabożeństwie czerwcowym i procesji odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków i ziół. Na zakończenie bowiem tygodnia naszej czci dla Chrystusa w Eucharystii, prawdziwie obecnego pod postaciami chleba i wina, przynosimy wianki splecione z kwiatów i ziół leczniczych, prosząc Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił wydać obfite owoce dla naszego dobra.

2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się jutro w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 16:00.

3. W piątek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godzinie 7:00; 8:00 i 18:00.

4. Piątek 24 czerwca to dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież zapraszamy tego dnia na Mszę świętą o godzinie 8:00, podczas której podziękujemy za upływający rok nauki szkolnej, a szczególnie za naukę o Panu Bogu i wierze chrześcijańskiej w ramach lekcji religii. Przed Eucharystią będzie można przystąpić do spowiedzi świętej.

5. W przyszłą niedzielę 26 czerwca homilie wygłosi o. Marek Kowalski, paulin, pracujący ostatnio w Mariupolu na Ukrainie. Ojciec Marek w listopadzie 1999 roku głosił u nas wspólnie ze swoim współbratem zakonnym o. Krzysztofem Kowalskim ośmiodniowe Misje święte, a w październiku 2002 roku z innym współbratem o. Janem Brudem przeprowadził sześciodniowe odnowienie Misji. Za tydzień po każdej Mszy świętej będzie zbierał ofiary na dom zakonny w Mariupolu.

6. Ks. Jakub Wiśniewski, nasz wikariusz, wydał drukiem swoją obronioną w marcu pracę doktorską, zatytułowaną „Homilia w teorii i praktyce Benedykta XVI”. Osoby zainteresowane nabyciem tejże pozycji książkowej proszone są o skontaktowanie się z Autorem.  

7. Od poniedziałku 6 czerwca do poniedziałku 13 czerwca trwały w naszym kościele prace przy montażu nowej instalacji grzewczej oraz pompy ciepła, która w sezonie zimowym będzie ogrzewała świątynię.

8. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy dziewięciu rodzinom za złożone w minionym tygodniu ofiary na zmianę systemu ogrzewania kościoła.