Ogłoszenia duszpasterskie 2.07.2023

13 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

2 lipca 2023 roku

1. Od wczorajszej soboty 1 lipca posługuje w naszej Parafii ks. dr Jacek Buta, który jednocześnie będzie kontynuował pełnienie funkcji diecezjalnych, a mianowicie: zastępcy dyrektora Wydziału Katechetycznego w Kurii Diecezjalnej, wykładowcy w Studium Teologii w Koninie oraz odpowiedzialnego za stałą formację katechetów w diecezji włocławskiej. Drugi rozpoczynający pracę w naszej Parafii wikariusz, ks. Łukasz Dzikiewicz, przebywa na wcześniej ustalonym wyjeździe wakacyjnym z młodzieżą z poprzedniej Parafii.

2. Wczoraj o godzinie 19:00 odbyło się w Domu Parafialnym trzecie z kolei spotkanie nowo powstałej wspólnoty „Dom”, zapraszającej do siebie – według założenia – dwudziesto- i trzydziestolatków. Spotkania mają być czasem wiary, uwielbienia i modlitwy przeżywanych z dużym entuzjazmem i zapałem. Odbywają się one w sobotnie wieczory o godzinie 19:00 w Salce św. Antoniego w Domu Parafialnym. Wspólnota serdecznie zaprasza.

3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się jutro w poniedziałek 3 lipca o godzinie 16:00.

4. W Diecezji Włocławskiej trwa ciągła adoracja Najświętszego Sakramentu, polegająca na tym, iż każdego dnia inna parafia prowadzi adorację. Nasza Parafia ma w tym roku wyznaczony taki dzień na środę 5 lipca. W związku z tym po porannej Mszy świętej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do godziny 17:50. Z powodu pogrzebu nastąpi przerwa w adoracji od godziny 11:00 do 12:00. Zapraszamy więc na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższą środę.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 7 lipca jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00 – Msza święta
  • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

6. Parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Wydaliśmy nowy, pięćdziesiąty dziewiąty numer czasopisma “Nasza Parafia”, wydany przez firmę EXDRUK. Serdeczne podziękowanie składamy panu Wojciechowi Żuchowskiemu, naszemu Parafianinowi, za nieodpłatne wydanie tegoż numeru naszego parafialnego czasopisma. Dobrowolne ofiary za czasopismo są przeznaczone na nasz kościół. Panu Wojciechowi Żuchowskiemu oraz firmie “EXDRUK” składamy jeszcze raz serdeczne staropolskie “Bóg zapłać”.