Ogłoszenia duszpasterskie 9-30.07.2023

14-17 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

9-30 lipca 2023 roku

1. Trwają wakacje. Prosimy, aby rodzice wysyłający swoje dzieci na różne formy wypoczynku wakacyjnego lub też w odwiedziny do rodziny, przypominali dzieciom o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Zwiedzając kościoły lub wstępując do nich na modlitwę pamiętajmy o stroju godnym świętych miejsc. Tradycyjnie uznaje się za takowe długie spodnie u panów i nakryte ramiona u pań i panów. Stroje sportowe nie są właściwe w świątyni.

2. Wyjazd grupy parafialnej na pielgrzymkę do Fatimy nastąpi w środę 12 lipca o godzinie 6:00 z placu przy kościele.

3. W czwartek 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie:

  • 18:00   Msza święta
  • 18:30   Różaniec w kościele i procesja ze śpiewem pieśni i świecami wokół kościoła. Przynieśmy świece z osłonami.

4. Wyjazd dzieci i młodzieży z oazy i scholi na mini-oazę do Zasadnego odbędzie się w niedzielę 23 lipca o godzinie 8:00.   

5. W środę 19 lipca w tradycyjnej porze naszej parafialnej Nowenny o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa.

6. We wtorek 25 lipca przypada dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się dwa dni wcześniej, czyli w niedzielę 23 lipca po każdej Mszy świętej.

7. Dnia 25 lipca obchodzi Imieniny Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski. Wspierajmy go swoimi modlitwami. Drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych. Niech patron św. Krzysztof wyprasza łaskę bezpiecznych podróży oraz wszelkie dary Ducha Świętego do prowadzenia naszej diecezji.

8. W środę 2 sierpnia w kościołach parafialnych i franciszkańskich można uzyskać odpust zupełny ”Porcjunkuli” pod następującymi  warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy ”Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”.

9. W dniach od 6 do 13 sierpnia odbędzie się 35. Piesza Pielgrzymka Włocławska do Częstochowy. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 6:00 w katedrze. Zapisy w kancelarii Katedralnej do 15 lipca.

10. W poniedziałek 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. O godzinie 18:00 zostanie odprawiona Suma Odpustowa, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Zapraszamy na główną Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.  

11. Parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia. Wyjazd o godzinie 6:00. Koszt 80 zł. Wpłat prosimy dokonać do końca lipca.