Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023

17 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

30 lipca 2023 roku

1. Pojutrze rozpoczynamy sierpień, który jest miesiącem abstynencji. Włączmy się w ruch abstynencki i wspierajmy modlitwą osoby uzależnione.

2. W środę 2 sierpnia w kościołach parafialnych i franciszkańskich można uzyskać odpust zupełny ”Porcjunkuli” pod następującymi  warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy ”Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 4 sierpnia jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem;
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20;
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży;
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży;
  • 18:00 – Msza święta;
  • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

4. Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest nieczynna.

5. W sobotę 5 sierpnia przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Jak zwykle po Mszy świętej o godzinie 7:00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy świętej spotkanie członków Żywego Różańca w kościele z odmówieniem jednej części modlitwy różańcowej.

6. Miesiąc sierpień to również w naszej diecezji czas pieszego pielgrzymowania do Częstochowy na Jasną Górę. W dniach od 6 do 13 sierpnia odbędzie się 35. Piesza Pielgrzymka Włocławska do Częstochowy. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 6:00 w katedrze.

7. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

8. W sobotę 12 sierpnia, czyli za dwa tygodnie, o godzinie 19:00 w naszym kościele, rozpocznie się Uwielbienie Pana modlitwą i pieśnią, które poprowadzi wspólnota „Dom” wraz z przyjaciółmi. Zapraszamy na to spotkanie przede wszystkim ludzi młodych i wszystkich, którzy czują się młodzi duchowo.  

9. W poniedziałek 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. O godzinie 18:00 zostanie odprawiona Suma Odpustowa, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Jacek Bartczak. Zapraszamy na główną Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.  

10. Wpłat na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy, która odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia, prosimy dokonać do końca lipca. Koszt 80 zł. Wyjazd o godzinie 6:00.