Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023

19 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

13 sierpnia 2023 roku

1. W dzisiejszą niedzielę z okazji 13-go dnia sierpnia o godzinie 18:45, czyli po zakończeniu wieczornej Mszy świętej, odbędzie się w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie. W ramach Nabożeństwa będziemy odmawiać różaniec oraz pójdziemy w procesji ze świecami za Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec z osłonami.

2. Jutro w poniedziałek 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. Msze święte będziemy celebrować o godzinie 7:00; 10:00 i 18:00. Szczególnie zapraszamy na Sumę Odpustową o godzinie 18:00, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Jacek Bartczak. Zapraszamy na główną Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do uczestnictwa w naszym parafialnym święcie.  

Według prawa kościelnego w święto tytułu kościoła, czyli u nas dnia 14 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny. Warunki, pod którymi można zyskać odpust zupełny, to:

  • spowiedź sakramentalna;
  • Komunia eucharystyczna;
  • modlitwa w intencjach Papieża, tzn. w tych intencjach, jakie ma Ojciec święty w trosce o Kościół (przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo);
  • wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

3. W najbliższy wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte sprawujemy według planu niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kwiatów i ziół.