Ogłoszenia duszpasterskie 5.11.2023

31 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

5 listopada 2023 roku

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszach świętych od godziny 8:30 do 13:00 włącznie siostra Beata ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek wygłasza słowo o św. Urszuli Ledóchowskiej, a dla dzieci i młodzieży – o tematyce powołaniowej.  

2. W oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada każdego dnia można uzyskać odpust zupełny, który ofiarować można tylko za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz brak przywiązania do grzechu.

3. Za naszych bliskich zmarłych modlimy na różańcu z wypominkami o godzinie 17:00 do 8 listopada włącznie, a więc jeszcze do środy. 

4. W najbliższą sobotę 11 listopada obchodzimy 105. rocznicę odrodzenia niepodległego państwa polskiego w 1918 roku, które dokonało się po 123 latach niewoli. Będziemy modlić się o wiarę i zachowanie najpiękniejszych tradycji w narodzie polskim. Pragniemy też gorąco prosić, aby Bóg strzegł naszej Ojczyzny. Będziemy także polecać Polskę i Polaków Matce Bożej Królowej Polski, której wstawiennictwo wielokrotnie w historii ratowało naszą Ojczyznę. Msze święte 11 listopada zostaną u nas odprawione o godzinie 7:00; 10:00 i 18:00. Szczególnie na Mszy świętej o godzinie 10:00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.

5. Caritas diecezjalna rozprowadza kalendarze adwentowe dla dzieci „Boski Adwent”. Pod kolejnymi dniami Adwentu kryje się czekoladka i zadanie do wykonania pomyślane jako przygotowanie duchowe przed Bożym Narodzeniem. Kalendarze w cenie 12 złotych są do nabycia w zakrystii.