Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023

32 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

12 listopada 2023 roku

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, przeżywamy 15. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Bliski Wschód pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom”. Po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga kościołom misyjnym i niezamożnym w różnych krajach. W tym roku modlitwę i wsparcie materialne kierujemy w stronę Bliskiego Wschodu, który jest domem dla tysięcy chrześcijan. Pomoc na miejscu to szansa, by tego domu nie porzucać. Prawo do pozostania zawsze będzie przed prawem do emigracji. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Grupa Emmanuel zaprasza na Drogę krzyżową w intencji Ojczyzny we wtorek 14 listopada po Mszy świętej wieczornej w kościele. Zapraszamy wszystkich, którym drogie są losy naszej Ojczyzny.

3. Młodzież klas ósmych będzie miała swoje kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do bierzmowania w sobotę 18 listopada o godzinie 15:00 w Domu Parafialnym. Tegoroczne spotkania w drodze do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej prowadzi nasza młodzież ze Wspólnoty „Fos Zoe”.    

4. Caritas diecezjalna rozprowadza kalendarze adwentowe dla dzieci „Boski Adwent”. Pod kolejnymi dniami Adwentu kryje się czekoladka i zadanie do wykonania pomyślane jako przygotowanie duchowe przed Bożym Narodzeniem. Kalendarze w cenie 12 złotych są do nabycia w zakrystii.