Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2024

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

18 lutego 2024 roku

1. W Środę Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym nie urządza się hucznych wesel i zabaw. Wielki Post jest okresem pokuty, w którym wierzący powinni szczególnie gorliwie wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.

2. Gorzkie żale celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30. Zapraszamy serdecznie na to staropolskie, piękne nabożeństwo, rozważające Mękę Chrystusa. Za udział w Gorzkich żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie do naszego kościoła na Drogę krzyżową. 

4. Comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się jutro w poniedziałek 19 lutego o godzinie 16:00.

5. W przyszłą niedzielę włączymy się w ogólnopolską akcję pomocy polskim misjonarzom pracującym w Afryce. Po każdej Mszy świętej będzie okazja, aby wesprzeć Kościół w Afryce, składając ofiary do puszek.

6. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Misje święte Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Szczegółowy program Misji otrzymała każda rodzina naszej Parafii podczas wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Gdyby ktoś jednak potrzebował dodatkowy program dla siebie lub osób spoza naszej Parafii, które zechcą uczestniczyć w Misjach i Nawiedzeniu w naszym kościele, to Program Misji znajduje się na stoliku przy zakrystii. Prosimy o modlitwę o obfite łaski Boże dla naszej wspólnoty na czas Misji i Nawiedzenia.