Ogłoszenia duszpasterskie 5.05.2019

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2019 roku

 

 

 

 1. W dzisiejszą 3. Niedzielę Wielkanocną we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W Biblii znajdujemy najlepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia. Wczytujmy się w Słowo Boże i rozważajmy je. Z okazji Tygodnia Biblijnego w dni powszednie rozpoczynającego się tygodnia podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 wygłosimy słowo o pięciu księgach Pisma świętego:
 • poniedziałek – „O Ewangelii według świętego Mateusza” (ks. MW)
 • wtorek – „O Ewangelii według świętego Marka” (ks. DP)
 • środa – „O Ewangelii według świętego Łukasza” (ks. LP)
 • czwartek – „O Ewangelii według świętego Jana” (ks. JW)
 • piątek – „O Dziejach Apostolskich” (ks. JW)

 

 1. W maju codziennie o godzinie 17:30 odprawiane są nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Śpiewamy Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz słuchamy rozważań.

 

 1. Dzieci klas trzecich zapraszamy w tym tygodniu:
 • w czwartek, 9 maja o godzinie 16:00 na próbę przed Pierwszą Komunią świętą;
 • w sobotę, 11 maja o godzinie 15:00 po odbiór strojów liturgicznych (alb).

 

 1. Organizujemy grupę parafialną na spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Chętnych zapisuje ks. Damian w zakrystii.

 

 1. W poniedziałek 29 kwietnia została przywieziona do naszej Parafii Figura św. Michała Archanioła, do której aktualnie przygotowywana jest podstawa. Figura została wykonana we Włoszech i jest kopią Figury, która nawiedziła naszą Parafię w grudniu ubiegłego roku. Po ukończeniu podstawy Figura zostanie umieszczona w naszej świątyni. Będzie znakiem i świadkiem naszego Nabożeństwa do św. Michała Archanioła.