Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021 roku

1. W dzisiejszą 3. Niedzielę Wielkanocną we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W Biblii znajdujemy najlepsze źródło poznania Bożego dzieła zbawienia. Wczytujmy się w Słowo Boże i rozważajmy je.

2. We wtorki w okresie wielkanocnym po Mszy świętej o godzinie 18:00 Wspólnota Emmanuel zaprasza wszystkich chętnych na Nabożeństwo Via lucis (Drogi światła).

3. Dzieci klas trzecich zapraszamy do kościoła na spotkanie formacyjno-organizacyjne w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii świętej w sobotę 24 kwietnia. Spotkanie odbędzie się w dwóch grupach:

  • 14:30 – klasa III a, b, c
  • 15:30 – klasa III d, e  

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele w sobotę 24 kwietnia o godzinie 16:30.

5. W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem św. Józefa Fundacja Centrum Życia i Rodziny zbiera podpisy pod petycją kierowaną do Marszałek Sejmu RP w sprawie przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. Ustanowienie Dnia Ojca na dzień, w którym czcimy Opiekuna Najświętszej Rodziny, będącego wzorem męstwa, odpowiedzialności, miłości oraz ufności w Bożą Opatrzność, jest szczególnie potrzebne w czasie głębokiego kryzysu zarówno ojcostwa, jak i męskości w ogóle. U nas w kościele można poprzeć powyższą petycję, składając swój podpis na formularzach wyłożonych na stoliku przy zakrystii do 25 kwietnia.