Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021

25 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

19 września 2021 roku

1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży, podjętej z okazji Święta św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, a zakończonej we wczorajszą sobotę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy wspólnotom i grupom, które włączyły się w Adorację: młodzieży oazowej, Wspólnocie „Emmanuel”, Diakonii Muzycznej, członkom „Żywego Różańca” i Apostolatu Maryjnego, Kręgowi Biblijnemu, Scholi „Venite adoremus” oraz wszystkim modlącym się indywidualnie w ciszy przed Chrystusem Eucharystycznym. Niektórzy trwali na Adoracji prawie całą noc. 

2. W dzisiejszą niedzielę 19 września gościmy w naszej Parafii Franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżają nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9 sierpnia 1991 roku, a wyniesionych na ołtarze 5 grudnia 2015 roku.  Podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami Męczenników.

3. Apostolat Maryjny ma swoje spotkanie w piątek 24 września o godzinie 16:00.

4. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 16:00.