Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023 roku

1. Dzisiaj, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny. Dobiega też końca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Drugie przykazanie kościelne mówi: “Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”, natomiast trzecie: “Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

2. W dzisiejszą niedzielę 28 maja na Mszy świętej o godzinie 13:00 odbędzie się uroczystość Komunii świętej rocznicowej dzieci klas czwartych.

3. Jutro w poniedziałek  29 maja o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.

4. Do środy włącznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 17:30. Od czwartku o tej samej porze zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i słuchać rozważań.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 2 czerwca jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 17:30 – Nabożeństwo czerwcowe
  • 18:00 – Msza święta
  • 18:45 – Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest nieczynna.

6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 3 czerwca po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odbędą się comiesięczne modlitwy i spotkanie członków Żywego Różańca.

7. Na spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne na Polach Lednickich młodzież naszej Parafii z ks. Damianem wyjeżdża w sobotę 3 czerwca o godzinie 7:40.

8. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. W związku z tym szukamy osób chętnych do przygotowania pierwszego ołtarza na Boże Ciało, który tradycyjnie znajduje się przy kapliczce Matki Bożej przy ulicy Kaliskiej. Państwu Obrzezgiewiczom oraz wszystkim, którzy wraz z nimi przez ostatnie trzydzieści lat przygotowywali pierwszy ołtarz na Boże Ciało w naszej Parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za ich wieloletnie zaangażowanie i wkład w organizację procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.     

9. Organizujemy 3-dniową pielgrzymkę w terminie 19-21 czerwca b.r. W programie:  Wrocław, Szklarska Poręba, Praga, Zamek Książ. W pielgrzymce wezmą udział ministranci, ale znaczna część miejsc w autokarze jest jeszcze wolna. Koszt 850 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Damiana.

10. Obchodzony w diecezji włocławskiej Rok jubileuszowy z okazji 900-lecia jej istnienia ma być dla wiernych także okazją do poznania najważniejszych miejsc naszej diecezji. W tym celu diecezja przygotowała konkurs związany z ideą tak zwanego szlaku jubileuszowego. Zostało wybranych 20 najważniejszych kościołów diecezji włocławskiej, które należy w ramach konkursu odwiedzić i poznać. W naszej Parafii dysponujemy „paszportami pielgrzyma” w ilości 50 sztuk, w których należy potwierdzić fakt nawiedzenia określonych dwudziestu kościołów. Każdy pielgrzym, który zdobędzie cały szlak, otrzyma specjalny certyfikat. Losowane będą także nagrody, z których główne to wyjazdy do Rzymu, Medjugorie i Wilna. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii, gdzie można otrzymać tzw. „paszport pielgrzyma”.