Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

 

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny. Dobiega też końca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Drugie przykazanie kościelne mówi: “Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”, natomiast trzecie: “Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 20 maja na Mszy świętej o godzinie 11:30 przystąpi do Pierwszej Komunii świętej pierwsza grupa dzieci klas trzecich (III a, III b, III c). Natomiast druga grupa dzieci klas trzecich (III d, III e, III f) przystąpi do Pierwszej Komunii świętej w przyszłą niedzielę 27 maja na Mszy świętej o godzinie 11:30. Nabożeństwo pokutne oraz pierwsza spowiedź drugiej grupy dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek 24 maja o godzinie 19:00. Wszystkie dzieci przystępują do Pierwszej Komunii świętej w strojach liturgicznych.

 

 1. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze święte z kazaniami będą celebrowane o godzinie 7:00; 8:30; 10:00; 11:30 oraz 16:00. Wszystkich zapraszamy szczególnie na Eucharystię o godzinie 16:00 bez kazania, po której wyruszy procesja ulicami miasta tradycyjną już drogą, tj. ulicą Fredry, Kaliską i Broniewskiego. Istnieje potrzeba pomocy w przygotowaniu drugiego ołtarza. Jeśli są chętni, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu drugiego ołtarza przy ul. Kaliskiej, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 3 czerwca o godzinie 11:30 odbędzie się uroczystość Komunii świętej Rocznicowej dzieci klas czwartych. W ramach przygotowań do Komunii świętej Rocznicowej odbywają się próby, których terminy podawane są dzieciom na lekcjach religii.

 

 1. W piątek 8 czerwca o godzinie 16:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla klas drugich gimnazjalnych oraz klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprowadzi osoba świecka, która chce opowiedzieć młodzieży o swojej drodze wiary.

 

 1. Za trzy tygodnie w niedzielę 10 czerwca odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym publicznym świadectwie radości wiary oraz prosimy o promowanie informacji o marszu wśród naszych bliskich i znajomych. Plan tegoż wydarzenia jest następujący:
 • 15:00 – Msza święta w kościele św. Stanisława
 • 16:00 – Wyruszamy w radosnym Marszu z kościoła św. Stanisława do kościoła św. Maksymiliana
 • 17:00 – Piknik rodzin na placu przy naszym kościele (zabawy, muzyka, konkursy, coś dla ciała i ducha)
 • 21:00 – Planujemy zakończenie pikniku Apelem Jasnogórskim i utworzeniem kręgu wszystkich uczestników.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na Marsz dla życia i rodziny oraz piknik rodzinny w niedzielę 10 czerwca Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odbędzie się wyjątkowo o godzinie 9:30, a ostatnia Msza święta zostanie przesunięta z godziny 18:00 na 15:00.

 

Jeśli ktoś chciałby włączyć się w organizację festynu, np. przygotowując ciasto lub sałatkę, albo też sponsorując napoje, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już zadeklarowali chęć włączenia się w różnoraką pomoc przy organizacji pikniku. „Bóg zapłać!” Jeśli ktoś chciałby zasponsorować napoje, to prosimy o ich dostarczenie przynajmniej na tydzień przed festynem, ponieważ przywożenie ich w ostatniej chwili, a często w dniu festynu, nie jest dla nas żadną pomocą. Przynajmniej bowiem na kilka dni przed piknikiem kupujemy przewidywaną ilość napojów. Niezapowiedziane dostarczanie napojów tuż przed rozpoczęciem festynu powoduje, że zostaje potem duża ilość niewykorzystanych napojów.

 

 1. Grupa modlitewna św. o. Pio organizuje wyjazd na nocne czuwanie modlitewne do Krakowa-Łagiewnik z postojem w Częstochowie w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w klasztorze oo. Franciszkanów.