Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019 roku

 

 1. Dzisiejsza 4 Niedziela Wielkiego Postu jest dniem wizytacji naszej Parafii, której dokonuje Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki. Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering, który był zapowiadany i miał nas wizytować, przebywa w szpitalu. Pasterza Diecezji polecamy modlitwie naszych Parafian. Centralnym punktem dzisiejszej wizytacji będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława o godzinie 13:00, podczas której młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszamy Parafian na tę Mszę świętą, bo jest to święto naszej wspólnoty. Prosimy o obecność i posługę wszystkich ministrantów. Podczas tej Eucharystii zagrają i poprowadzą śpiew dwa zjednoczone zespoły muzyczne naszej Parafii: Diakonia Muzyczna Dorosłych oraz Schola „Venite adoremus”.

 

 1. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 5 marca jest następujący:
 • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
 • od 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
 • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 18:00 – Msza święta

 

 1. Wieczorem w Pierwszy Piątek Miesiąca 5 kwietnia odbędzie się Droga krzyżowa ulicami Miasta. Rozpocznie się o godzinie 18:45 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy w naszym kościele.

 

 1. Zauważmy, że z uwagi na Drogę krzyżową ulicami Miasta w najbliższy Pierwszy Piątek Miesiąca nie będzie w naszym kościele Adoracji eucharystycznej wieczornej.

 

 1. Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

 

 1. W najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy świętej porannej odbędą się comiesięczne modlitwy i spotkanie członków Żywego Różańca.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień w 5. Niedzielę Wielkiego Postu 7 kwietnia i potrwają do środy 10 kwietnia. Będą to jednocześnie rekolekcje szkolne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń oraz zamieszczony w ramach ogłoszeń na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. W sobotę 13 kwietnia odbędzie się w naszej Parafii spotkanie młodzieży z diecezji włocławskiej przed Niedzielą Palmową. Przewidujemy obecność około tysiąca młodych. Dziękujemy tym członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy zaoferowali pomoc przy organizacji tegoż dnia młodych.

 

 1. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę do następujących miejsc: Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Zakopane, Spływ Dunajcem, Bukowina Tatrzańska, Bochnia w terminie od 24 do 28 czerwca. Noclegi w Domu św. Siostry Faustyny przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Cena 850 zł. Informacji udziela oraz na pielgrzymkę zapisuje ks. proboszcz.

 

 

 

 

 

REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE

W KOŚCIELE  ŚW.  MAKSYMILIANA WE  WŁOCŁAWKU

7-10 kwietnia 2019 roku

 

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi)

jest w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 spowiadają tylko księża z naszej Parafii.

 

 

NIEDZIELA – 7 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

8:30  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20

13:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

PONIEDZIAŁEK – 8 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

WTOREK – 9 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

ŚRODA – 10 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Msza święta z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00  – Msza święta z udziałem dorosłych